Haber

Kemal Öztürk istifa etti: Habertürk yönetimiyle sorun yaşadım

Gazeteci Kemal Öztürk, Habertürk ve Habertürk TV ile yollarını ayırdığını duyurdu.

‘Kamuoyuna Duyuru’ başlıklı bir paylaşım yapan Öztürk, “İnandığım fikirleri ifade etme ve barış içinde çalışma konusunda Habertürk yönetimiyle yaşadığım zorluklar nedeniyle yakın zamanda gruptan ayrılma kararı aldım” diyerek misafirlerine teşekkür etti. , okuyucular, izleyiciler ve takipçiler.

Kemal Öztürk’ün yazısı şöyle:

“Gazetecinin mesleğini icra ederken iki değerli beklentisi vardır: İnançlarını özgürce ifade etmek ve huzurlu bir çalışma ortamına sahip olmak. Son dönemde Habertürk yönetimiyle inandığım fikirleri ifade etme ve barış içinde çalışma konusunda yaşadığım zorluklar nedeniyle gruptan ayrılma kararı aldım. Habertürk köşe yazarlığı, Habertürk TV program moderatörlüğü ve yorumculuğu görevlerimden istifa ettiğimi kamuoyuna duyurmak isterim. Bu dönemde programıma katılan misafirlere, okuyuculara, izleyicilere ve takipçilerime ilgilerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum. 2020 yılında bana yazar ve yorumcu olma fırsatını verdiği için Sayın Turgay Ciner’e teşekkür ediyorum. Nerede olursam olayım doğruya doğru, yanlışa yanlış demeye devam edeceğim. Saygılarımla.”

Ne oldu?

Ciner Medya Grubu’na bağlı Habertürk, Cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından siyasi tartışma programlarına son verdi ve yazarlar siteden çıkarıldı. Gazeteciler Fatih Altaylı, Sevilay Yılmaz, Kübra Par gibi isimler kanaldan ayrıldı. (HABER MERKEZİ)

habergumushacikoy.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu