Kocaeli Sporcuları Erzurum’da Yapılan Kısa Kulvar Sürat Pateni Şampiyonasında 13 Madalya Kazandı
![](https://murgulajans.com.tr/wp-content/uploads/2023/05/kocaeli-sporculari-erzurumda-yapilan-kisa-kulvar-surat-pateni-sampiyonasinda-13-madalya-kazandi-1uJPjYNA.webp)
Türkiye Buz Pateni Federasyonu’nun Erzurum’da düzenlediği Türkiye Kısa Kulvar Sürat Pateni Şampiyonası’nda Kocaelili sporcular 13 madalya kazandı.
Büyükler, Küçükler C, D, E, F ve G kategorilerinde Ankara, Erzurum, Samsun, Bursa, Kars, Ardahan ve Kocaeli’den 110’u kadın 217 sporcu 27-30 Nisan’da Palandöken Kısa Pist Salonu’nda . Türkçe Olimpiyat Hazırlık Merkezi (TOHM) ve altyapı grubu, milli grupları ile barajı geçmek için çaba sarf etti.
Kocaeli’de 14 kulüpten 72 sporcunun podyumda mücadele ettiği yarışlarda farklı kategorilerde 5 sporcu sezonu birinci, 5 sporcu ikinci, 3 sporcu ise üçüncü olarak sezonu tamamladı.
Körfez Buz, yarışlarda ve yetişkinlerde yarışan küçük B kategorisi sporcusu SporKulüpten Toprak Efe Eroğlu A milli grubu ve TOHM, küçükler D kategorisi, Yurdum Gençlik Spor Kulübü’nden Elzem Taş yine TOHM’de kaçmayı başardı.
Junior C kategorisinde Yurdum Gençlik Spor Kulübü’nden Doğukan Erdoğan ve Umut milli takımından Muhammed Arda Atlı TOHM, junior D kategorisinde ise Kocaeli Gençlik Spor Kulübü’nden Elif Doğa Derin TOHM zamanı oldu.
Müsabakaların küçükler E kategorisinde Buz Ailesi Spor Kulübü’nden Muhammed Çukan ve Kuzey Okan ile Kocaeli Buz Spor Kulübü’nden Damla Abdulrezzak alt yapı grubu zamanlarını elde ettiler.